Pierwsze rekolekcje powołaniowe w Gdańsku

W dniach 27-30 sierpnia 2012 roku w Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku odbyły się rekolekcje powołaniowe pod hasłem: „Panie, co chcesz abym czynił?”. Zgromadziły one 15 młodych chłopaków z różnych stron polski, Gdańska, Poznania, Białegostoku, Gdyni, Lęborka, Wejherowa, Darłowa i innych miejscowości. W tym czasie pragnęliśmy wspólnie zapytać Pana Boga, czego pragnie od naszego życia.

Rekolekcje rozpoczęliśmy od spotkania organizacyjnego w Auli, gdzie każdy z nas powiedział kilka słów o sobie. Następnie uczestniczyliśmy we wspólnej Eucharystii, a następnie po kolacji w  nabożeństwie pokutnym, podczas którego chłopacy mogli oczyści swoje serca z własnych słabości grzechów. Dzień zakończyliśmy błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Następnego dnia rano po krótkim wprowadzeniu, omówiliśmy wspólnie Jutrznie, a następnie udaliśmy się na śniadanie. Potem był czas na herbatę i kawę oraz ciasto. Kolejnym punktem programu była katecheza na temat w jaki sposób odkrywać wolę Bożą. Potem uczestniczyliśmy w Eucharystii, a następnie spożyliśmy smaczny obiad. Popołudniu udaliśmy się na spacer po Gdańsku. Następnie była praca w grupach, jak również medytacja Słowa Bożego. Po kolacji wspólnie radowaliśmy się sobą podczas pogodnego wieczoru. Dzień zakończyliśmy krótkim rachunkiem sumienia i wspólną modlitwą. Kończąc dzień rozpoczęliśmy całonocną adorację Pana Jezusa, gdzie każdy przez 30 min. mógł sam na sam porozmawiać z Panem.

Kolejny dzień był również pełen niespodzianek, chociażby tym, że mogliśmy z przewodnikiem o. Tomaszem zwiedzić kościół Świętej Trójcy , jak również kaplicę Świętej Anny. Tego Mszy Św. przewodniczył Sekretarz Prowincji o. Leszek Łuczkanin, który w homilii przypomniał o istotnej rzeczy pomagającej w wyborze drogi życiowej jaką jest cisza.  Popołudniu udaliśmy się na dach kościoła Św. Trójcy, a kto nie miał lęku wysokości mógł wejść na wierzę tego kościoła.

Wieczorem udaliśmy się na Wyspę Św. Franciszka, gdzie rozpaliliśmy ognisko i jedliśmy kiełbaski. następnie udaliśmy się wspólnie na plażę. Dzień zakończyliśmy wspólną modlitwą.

Rekolekcje zakończyliśmy wspólną Eucharystią, a następnie obiadem.

Mylę, że był to wspaniały czas działa Boga pośród nas. A każdy z uczestników wyjechał konkretnym postanowieniem, które będzie chciał wprowadzić w życie.

A to kilka słów na żywo o przeżytych rekolekcjach 🙂

Franciszkańskie rekolekcje – świadectwa

 

No i jeszcze kilka zdjęć z rekolekcji 🙂

 

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

Wrzesień 2012
P W Ś C P S N
« Maj   Lis »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Archiwum

Statystyki

  • 391Ten wpis:
  • 404196Odsłon razem:
  • 7Odsłon dzisiaj:
  • 160Odsłon wczoraj:
  • 0Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: