Prowincjalny Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza

Dnia 1 grudnia 2012 roku w Gdańsku w ramach Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego odbył się Prowincjalny Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Zgromadził on 59 osób. Przybyli ministranci wraz ze swoimi opiekunami z Kołobrzegu, Koszalina, Lęborka, Gdańska, Elbląga, Kwidzyna, Olsztyna i Gniezna. Hasłem tego dnia były słowa: „Panie, naucz nas się modlić”.
Od godz. 10.00 poszczególne grupy zaczęły się zjeżdżać do Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana Kolbe, gdzie mogli poczęstować się czymś słodkim lub owocem i się napić. Po przyjeździe wszystkich grup wspólnie przeszliśmy do kaplicy Św. Anny, gdzie po krótkiej modlitwie, przedstawiciele każdej z grup powiedzieli kilka słów o swojej grupie. W ten sposób przestaliśmy być dla siebie nawzajem anonimowi. Następnie uczestnicy wysłuchali katechezy o świadomym odmawianiu modlitwy „Ojcze nasz”. W czasie tej katechezy próbowaliśmy wspólnie zrozumieć, wyjaśnić sobie co każde ze słów tej modlitwy oznacza dla mnie samego.
Kolejnym punktem programu była uroczysta Msza Św., której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Macielowski. W homilii Ojciec Prowincjał na nowo uświadomił uczestnikom zjazdu, jak wielką godnością i zaszczytem jest bycie ministrantem, czy lektorem. Podczas Mszy nastąpiło odnowienie przyrzeczeń ministranckich. Potem udaliśmy się na wspólne zdjęcie do kościoła Świętej Trójcy. Później poszliśmy  na wspólny obiad, po którym udaliśmy się na tzw. niespodziankę, czyli zwiedzanie stadionu piłkarskiego PGE Arena w Gdańsku. Zobaczyliśmy trybuny, szatnie, sale treningowe, loże i restaurację VIP, a także podziwialiśmy stadion z poziomu murawy, wchodząc na boisko tym samym wejściem co piłkarze! Zjazd zakończyliśmy wspólną modlitwą I Nieszporami z I Niedzieli Adwentu. Po końcowym błogosławieństwie, każdy z uczestników zjazdu otrzymał pamiątkowy breloczek.

Kolejne zjazd ministrantów z naszej prowincji zakonnej w przyszłym roku w Koszalinie 🙂

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

grudzień 2012
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwum

Statystyki

  • 405Ten wpis:
  • 461385Odsłon razem:
  • 1Odsłon dzisiaj:
  • 175Odsłon wczoraj:
  • 1Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: