Majowy weekend powołaniowy w Gdyni

650a

W dniach 29-31 maja br. przy naszych franciszkańskim klasztorze w Gdyni odbył się kolejny weekend powołaniowy. Uczestniczyło w nim pięciu chłopaków szukających własnej drogi życiowej. W programie weekendu  była możliwości Spowiedzi, mieliśmy codzienną Mszę Świętą, modlitwę brewiarzem (Jutrznią i Nieszporami), adorację Najświętszego Sakramentu, jak również katechezy dotyczące rozeznawania woli Bożej w swoim życiu. Szczegółowiej, jeśli chodzi o katechezy, to w piątek była mowa o miejscach, w których dokonuje się rozeznawanie woli Bożej, jak również kwestia stopniowego objawiania nam swojej woli przez Boga; w sobotę poruszy został temat pewnych niebezpieczeństw w szukaniu woli Bożej, a w niedzielę omówiona została sprawa znaków rozeznawania woli Bożej. Podczas weekendu, jak zwykle nie zabrakło również czasu na pracę fizyczną i tzw. rekreację, czyli luźne rozmowy przy herbacie, kawie i czymś słodkim w połączeniu z grą w tzw. lotki.

Podczas weekendu były momenty, w których włączaliśmy w program braci z klasztoru (sobotnie modlitwy południowe, czy wspólne posiłki) W sobotę popołudniu udaliśmy się na wieżę naszego kościoła, a następie poszliśmy na krótki spacer nad morze. Tego dnia wieczorem zobaczyliśmy jeszcze film o Św. Maksymilianie Kolbe – „Życie za życie”.

W sobotę przez kilka godzin był z nami o. Robert Zbierański, który na co dzień pracuje w Gdańsku w Domu Św. Maksymiliana. Odprawił on dla nas Mszę Św., wygłosił homilię,  a następnie odpowiadam na pytania dotyczące życia zakonnego.

Nasze weekendowe rekolekcje zakończyliśmy w niedzielę popołudniu wspólnym spotkaniem podsumowującym ten czas łaski dany nad od Boga 🙂

Informacje o kolejnych rekolekcjach i weekendach powołaniowych znajdziecie na stronie

www.powolanie.com.pl/terminy-rekolekcji/

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

czerwiec 2015
P W Ś C P S N
« maj   lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Archiwum

Statystyki

  • 213Ten wpis:
  • 461385Odsłon razem:
  • 1Odsłon dzisiaj:
  • 175Odsłon wczoraj:
  • 0Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: