Wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy w góry

650

W dniach 2-8 lipca 2016 roku odbył się wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy w Zakopane. Osobą, która podjęła się tego wyjazdu w zastępstwie za asystenta powołaniowego, był o. dk. Bartłomiej M. Ewertowski. Poniżej relacja o. Bartłomieja z tego czasu…
 
Miałem okazję pierwszy raz w życiu poprowadzić rekolekcje powołaniowe. Z pięcioma ministrantami z różnych miejscowości:  Gdańska, Lęborka i Kołobrzegu spędziliśmy wspaniały i Boży czas w Zakopanem. Pogodę mieliśmy wyśmienitą, tak że każdego dnia wychodziliśmy z domu albo na szlak górski, albo na przechadzki dolinami.
Uczestnicy rekolekcji oczekiwali zbliżenia się do Boga, nie tylko fizycznego – przez zdobywanie szczytów górskich, ale także duchowego – przez bycia blisko Niego. Pomocą w tym było codzienne spotkanie na porannej Eucharystii, celebrowanej w domu u Sióstr Wspólnej Pracy, gdzie mieszkaliśmy. Wieczorami, po powrocie ze szlaków, spędzaliśmy czas na kilkunastominutowej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, by dziękować za to, co się dokonywało w czasie całego dnia.
Inną pomocą były dwie przeprowadzone konferencje: o otwartości na słuchanie Bożego głosu oraz o umiejętności dokonywania wyborów. Codziennie również modliliśmy się Jutrznią i Nieszporami, aby w słowach psalmów prosić o potrzebne łaski. W tych dniach nieraz w psalmach pojawiały się piękne fragmenty o górach (np. „Ty swą mocą utwierdzasz góry, jesteś opasany potęgą, (…) a wzgórza przepasane weselem.” z Psalmu 65, czy „Góry jak wosk topnieją przed obliczem Pana, przed obliczem Władcy całej ziemi” z Psalmu 97, a także: „Niech góry przyniosą pokój ludowi, a wzgórza sprawiedliwość (…) szczyty pagórków zaszumią kłosami jak Liban.” z Psalmu 72)
Przyjechaliśmy do Zakopanego w niedzielę 2 lipca , po 14-godzinnej podróży i po chwili odpoczynku poszliśmy na  Mszę świętą o 19:00 do pobliskiego kościoła. W poniedziałek zdobyliśmy Sarnią Skałę (z pięknym widokiem na Giewont z jednej strony, a z drugiej na Zakopane); we wtorek z pewnym trudem zdobyliśmy Kasprowy Wierch. Środa to czas w Dolinie Kościeliskiej i Jaskini Mroźnej, a czwartek to Gubałówka z piękna panoramą Tatr. Wieczorami, poza adoracją, spędzaliśmy czas na Krupówkach albo przy wspólnych grach w domu. 8 lipca wróciliśmy również pociągiem do Gdańska i naszą rekolekcyjną wspólnotę rozwiązaliśmy po wspólnym śniadaniu w domu Kurialnym w Gdańsku.
Osoby, które wzięły udział w tym wyjeździe, oczekiwały zbliżenia do Boga i odpoczynku w górach. Czy się udało to zrealizować? Mam nadzieję, że tak.
Bogu chwała za ten piękny czas łaski!
 
o. dk. Bartłomiej M. Ewertowski
 
Zapraszamy na kolejne rekolekcje:
15-17 lipca – Łódź – Weekend powołaniowy
17-21 sierpnia – Ostróda – Rekolekcje powołaniowe
26-28 sierpnia – Gniezno – Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu
23-25 września – Darłowo – Weekend powołaniowy
14-16 października – Lębork – Weekend powołaniowy
18-20 listopada – Gdynia – Weekend powołaniowy
2-4 grudnia – Koszalin – Rekolekcje dla młodzieży (Śladami Św. Franciszka za Jezusem)
9-11 grudnia – Elbląg – Weekend powołaniowy
 
  

 

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

lipiec 2016
P W Ś C P S N
« cze   wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum

Statystyki

  • 587Ten wpis:
  • 467408Odsłon razem:
  • 711Odsłon dzisiaj:
  • 510Odsłon wczoraj:
  • 0Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: