Czerwcowe rekolekcje dla kandydatów do Zakonu

Pierwsza seria tegorocznych rekolekcji dla kandydatów do Zakonu odbyła się w dniach 16-18 czerwca w Gnieźnie. W piątek popołudniu czterech młodych ludzi pragnących wstąpić do naszej Prowincji Zakonnej przybyło na Postulat (pierwszy etap życia zakonnego), by na chwilę wejść w rytm życia franciszkańskiego.

Po przyjeździe w piątek popołudniu najpierw pomodliliśmy się wspólnie z braćmi Liturgią Godzin – Nieszporami. Następnie chwilę po kolacji, już w gronie tylko rekolekcyjnym mieliśmy Mszę Świętą, a o godz. 20 poszliśmy wraz z Postulatem do kościoła by uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Na tym etapie formacji bracia w każdy piątek odprawiają to nabożeństwie. Bezpośrednio po nim udaliśmy się na rekreację, gdzie przy herbacie i czymś słodkim mieliśmy czas na poznanie siebie nawzajem. Ostatnim punktem programu tego dnia była wspólna modlitwa w kaplic.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy o 7.00 wspólną modlitwą. Następnie czas na śniadanie i po chwili przerwy sprzątanie postulatu i kościoła parafialnego. W ten sposób włączyliśmy się obowiązki, które bracia na Postulacie mają w każdą sobotę dopołudnia. Kolejnym punktem programu była uroczysta Msza Święta o godz.12.00 z okazji 190 rocznicy beatyfikacji bł. Jolenty, której relikwie są złożone w naszym kościele w Gnieźnie. Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Prymas Polski abp. Wojciech Polak. Uroczystości zakończyliśmy nabożeństwem ku czci bł. Jolenty i uczczeniem Jej relikwii. Około godz. 15 rozpoczęły się rozmowy indywidualne z kandydatami do Zakonu, którym przewodniczył Wikariusz Prowincji o. Tomasz Ryłko. Po zakończeniu rozmów wraz z braćmi z Postulatu pomodliliśmy się Liturgią Godzin – Nieszporami, a następnie wieczorem po kolacje udaliśmy się na spacer po Gnieźnie. Po powrocie chwila na rekreacji  i zakończenie kolejnego dnia rekolekcji wspólną modlitwą w kaplicy.

Niedzielę rozpoczęliśmy również wspólną modlitwą o godz. 7.00, by potem po śniadaniu uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 8.30. Bezpośrednio w po Mszy wraz z braćmi z Postulatu odśpiewaliśmy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kolejnym punktem programu była katecheza dotycząca woli Bożej i znaków jej rozeznawania według Św. Maksymiliana Kolbe. Następnie był czas podsumowania rozmów z kandydatami do Zakonu, a bezpośrednio przed obiadem mieliśmy jeszcze chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu. Chwilę po obiedzie spotkaniem podsumowującym zakończyliśmy na czas rekolekcji.

Zapraszamy na kolejne rekolekcje:

28 czerwca – 2 lipca – Łódź – Rekolekcje powołaniowe  

21-25 sierpnia – Gdynia – Rekolekcje Powołaniowe 

25-27 sierpnia – Gniezno – Rekolekcje dla kandydatów do Zakonu 

29 września – 1 października – Ostróda – Weekend Powołaniowy

20-22 października – Lębork – Weekend Powołaniowy

17 -19 listopada – Poznań – Weekend Powołaniowy

8-10 grudnia – Koszalin – Rekolekcje dla młodzieży (Śladami Św. Franciszka za Jezusem)

15-17 grudnia – Elbląg – Weekend Powołaniowy

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« Maj   Lip »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archiwum

Statystyki

  • 761Ten wpis:
  • 374924Odsłon razem:
  • 84Odsłon dzisiaj:
  • 125Odsłon wczoraj:
  • 0Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: