Rekolekcje „Na dobry początek”

W dniach od 28 do 30 października 2019 roku w ramach działań powołaniowych poprowadziłem rekolekcje dla uczniowie pierwszych klas liceum katolickiego z Olsztyna pod hasłem: „Na dobry początek”. 

Trzydniowy pobyt w domu rekolekcyjnym „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy był dla nich okazją nie tylko do duchowego umocnienia na progu roku szkolnego, ale i do integracji uczniów rozpoczynających licealną przygodę.

Już pierwszy dzień miło zaskoczył liczbą pozytywnych wrażeń. Licealiści wzięli udział  we Mszy świętej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, podczas kolacji odwiedził i pozdrowił ich arcybiskup Wacław Depo, a po niej czekały ich konkurencje międzyklasowe, podczas których w role jurorów wcielili się wychowawcy. Wydarzenia te dopełnił wspólny, wieczorny religijny seans filmowy.

Drugiego dnia pierwszoklasiści mieli przyjemność nieco pozwiedzać. Przed południem celem kompanii stał się olsztyński zamek, a jego wieże zyskały miano atrakcji dnia, po tym, jak wesoła gromadka uczniów chętnie się na nie wdrapywała.

Po południu młodzież odwiedziła Jasną Górę. Z asystą przewodnika lustrowali wszelkie zakamarki klasztoru Ojców Paulinów, Bazylikę, Salę Rycerską oraz muzeum. Duch nie pozostał głodny. W ciągu dnia uczniowie wzięli udział we Mszy Świętej, katechezie, mieli możliwość spowiedzi, a wieczorem zawierzyli się opiece Maryi podczas Apelu Jasnogórskiego. To nie koniec ich duchowych przeżyć. W nocy mieli okazję do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Ostatniego dnia, po Mszy Świętej, uczniowie z wychowawcami wrócili do Olsztyna, tego warmińskiego. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi. Pewni, że spędzony wspólnie czas zaowocuje wzrostem duchowym i relacjami, które będą ozdobą kolejnych lat nauki. 

Czas tych rekolekcji był wspaniałą okazją do zapoznania się z młodymi ludźmi, jak również do zaproszenia i na różne wydarzenia franciszkańskie: rekolekcje tematyczne, powołaniowe, czy pieszą pielgrzymkę.   

 

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

Październik 2019
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Archiwum

Statystyki

  • 24Ten wpis:
  • 424484Odsłon razem:
  • 64Odsłon dzisiaj:
  • 129Odsłon wczoraj:
  • 1Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: