Czym karmisz swoją duszę?

„Czym karmisz swoją duszę?” – pod takim hasłem po raz kolejny odbył się Prowincjalny Zjazd Ministrantów.

Tym razem miejscem spotkania było Gniezno. W piątkowy wieczór do pierwszej stolicy Polski przybyli ministranci z Elbląga, Darłowa i Lęborka. W sobotę dołączyły kolejne grupy ministranckie z naszych parafii franciszkańskich – Inowrocławia, Gdyni, Koszalina i Darłówka. Razem z miejscową wspólnotą gnieźnieńską było około 130 osób.

Po śniadaniu przygotowanym przez rodziców ministrantów z Gniezna, nastąpiło zawiązanie wspólnoty i przedstawienie grup. Następnie asystent prowincjalny do spraw powołań o. Robert Twardokus wygłosił katechezę. Nawiązywała do hasła zjazdu. Podjęte zostały tematy dotyczące karmienia naszego ciała, jak również naszej duszy. Podczas katechezy rozwinięty został temat jednego z „najlepszych i najsmaczniejszych pokarmów dla duszy”, jakim jest Eucharystia. O. Robert skupił się na realnej obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina oraz owoców jakie niesie udział we Mszy świętej.

Podczas spotkania nie zabrakło wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością powrotu do Boga poprzez sakrament pokuty i pojednania.

Centralnym punktem zjazdu była wspólnotowa Eucharystia sprawowana w gnieźnieńskim sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna i bł. Jolenty. Następnie bracia postulanci wraz z animatorami poprowadzili spotkania w grupach wiekowych, które podsumowano scenkami odegranymi przez uczestników zjazdu. Na koniec, w ramach tradycyjnej niespodzianki, wszyscy udali się na wspólną grę w kręgle.

Dziękujemy o. Zenonowi, miejscowej wspólnocie ministranckiej i rodzicom, braciom Postulantom, o. Robertowi oraz naszym opiekunom za zorganizowanie ministranckiego zjazdu.

Uczestnik spotkania 

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

Listopad 2019
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwum

Statystyki

  • 231Ten wpis:
  • 418537Odsłon razem:
  • 10Odsłon dzisiaj:
  • 109Odsłon wczoraj:
  • 0Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: