Doszliśmy na Jasną Górę

650

Dnia 11 sierpnia 2014 roku parę minut po godz. 18 Franciszkańska Piesza Pielgrzymka w liczbie 61 pątników doszła na Jasną Górę. A wszystko rozpoczęło się tak….

Dnia 28 lipca o godz. 6.00 spod naszego klasztoru w Elblągu wyruszyła już po raz kolejny Franciszkańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w ramach jednej z grup XXII Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy Mszą Św. w katedrze elbląskiej o godz. 7.00, której przewodniczył bp. Józef Wysocki. Następnie ruszyliśmy wraz z trzema grupami z Elbląga na pielgrzymkowy szlak. W Jabłonowie Pomorskim dołączyły do nas kolejne grupy z diecezji elbląskiej i w ten sposób cała elbląska piesza pielgrzymka liczyła 11 grup.

W naszej grupie początkowo było około 30 osób. Dnia 4 sierpnia dołączyły do nas 23 osoby. Podczas całej pielgrzymki przyłączały się również pojedyncze osoby. Ostatecznie wchodząc na Jasną Górę nasza grupa liczyła 61 pątników i była jedną z liczniejszych grup elbląskiej pieszej pielgrzymki. Nasza grupa miała charakter międzynarodowy ponieważ w szli wraz z nami osoby z Włoch i Niemiec.

Od tego roku nowym przewodnikiem grupy jest o. Robert Twardokus, w opiece duszpasterskiej dopomagali mu o. Damian Basarab, o. Krzysztof Bartczak, jak również siostra Kanizja i siostra Alicja. Ostatniego dnia dołączył do nas o. Michał Nowak wcześniejszy przewodnik tej grupy.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Pragnę Ciebie w moim niebie”, dlatego podczas konferencji przybliżana była rzeczywistość Nieba oraz umacniana była świadomość w każdym z pielgrzymów, że Bóg każdego z nas indywidualnie pragnie w Niebie.

Podczas tegorocznej pielgrzymki każdego dnia brat słońce przypominał nam o swoim istnieniu, dlatego czapki, czy jakieś chusty na głowę okazały się niezbędne. Dziennie każdy pielgrzym musiał wypić średnio około 6 litrów wody, aby się nie odwodnić. Tylko ostatniego dnia wchodząc na Jasną Górę mieliśmy dzień deszczowy.

Program dnia naszego franciszkańskiego pielgrzyma przedstawiał się następująco. Wcześnie rano pobudka, śniadanie u goszczących nas gospodarzy lub w szkole, następnie Msza Święta i wyruszenie na pielgrzymkowy szlak. W programie dnia były zawsze modlitwy poranne, śpiew godzinek, medytacja Słowa Bożego, czas dla brata i siostry idących obok mnie, Konferencja, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i w między czasie dużo śpiewów i radości. Po dojściu do miejscowości udawaliśmy się na noclegi, a o godz. 21 gromadziliśmy się wspólnie na Apelu Jasnogórskim. Następnie powracaliśmy na nasze noclegi by nabrać sił na kolejny dzień. Jeśli ktoś miał jakieś problemy z nogami, stopami, czy ogólnie ze zdrowiem to udawał się wieczorem do tzw. punktu medycznego, gdzie otrzymywał potrzebną pomoc.

Już dziś zapraszam w przyszłym roku do pieszego pielgrzymowania w naszej grupie franciszkańskiej w dniach 28 lipca – 11 sierpnia 2015 r.

A tak wyglądało nasze wejście na Jasną Górę w obiektywie kamery

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ – EPP 2014 – CZĘSTOCHOWA

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

sierpień 2014
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Archiwum

Statystyki

  • 316Ten wpis:
  • 591325Odsłon razem:
  • 53Odsłon dzisiaj:
  • 112Odsłon wczoraj:
  • 1Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: