Wyproś i Ocal Powołanie
Dzieło modlitewne Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego

To dzieło modlitewne jest duchową adopcją jednej osoby powołanej do naszej prowincji zakonnej, której imię zna tylko Bóg. Dana osoba modli o ocalenie tego powołania w tej osobie, aby nie bała się, nie lękała odpowiedzieć na głos Boga.

Codziennym zobowiązaniem jest:

– jedna dowolna dziesiątka Różańca

– niżej podana modlitwa

– moje dobrowolne postanowienia (np. Akt strzelisty do Niepokalanej), które można podjąć, a nie trzeba.

Zobowiązanie to można pojąć na:

– jeden miesiąc

– pół roku

– jeden rok


MODLITWA (do codziennego odmawiania)

Ojcze, Ty zapraszasz wszystkich ludzi do pełnienia Twojej świętej woli i odkrywania w niej prawdziwego szczęścia. Wejrzyj na gdańską prowincję franciszkanów i obdarz tę wspólnotę braci świętymi i licznymi powołaniami.
Przez Twojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę, proszę prowadź i chroń tego, którego powołałeś. Daj mu odwagę do wielkodusznej odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od niego zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj go od zła, które mogłoby zniweczyć jego powołanie i użycz mu łaski wytrwałości w godzinie próby.
Postaw na jego drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą mu wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Jego rodzicom daj łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest ofiarować Tobie swego syna i napełnij ich serca pokojem. Niech Twój Święty Duch spocznie na jego domu i wszystkich jego bliskich, a jego samego niech prowadzi aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Amen.
Maryjo, Matko powołań, módl się za nim!
Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nim!
Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nim!


Włączenie się w to dzieło modlitewne dokonuje się poprzez odmówienie poniższej deklaracji.

DEKLARACJA

Pragnąc wyprosić i ocalić powołanie w osobie, którą Ty sobie Panie wybrałeś. Prosząc dla niego o odwagę w odpowiedzi na wezwanie Jezusa : Pójdź za Mną. Włączam się w dzieło modlitewne Wyproś i Ocal Powołanie. Czynię to w poczuciu odpowiedzialności za powołania zakonne i kapłańskie do Prowincji Św. Maksymiliana M. Kolbe w Polsce.

Moimi codziennymi zobowiązaniami przez: jeden miesiąc/pół roku/rok (wybrać właściwy okres czasu) będą: jedna dowolna dziesiątka Różańca, wskazana modlitwa i moje własne, dobrowolne postanowienia (np. Akt strzelisty do Niepokalanej).


Raz w miesiącu jest sprawowana Msza Św. w intencji osób należących do tego dzieła modlitewnego.

Zgłoszenie przystąpienia do dzieła modlitewnego „Wyproś i Ocal Powołanie” dokonuje się  poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie

https://forms.gle/dPydkiXrh3BfqYd68

Zgłoszenie to należy wypełnić celem wpisania do księgi „Wyproś i Ocal Powołanie” osób przystępujących (w ten sposób wiemy ile osób w danym momencie należy do tego dzieła modlitewnego), jak również w celach kontaktu i korespondencji listownej z daną osobą.

Osobom, która zdecydują się włączyć w to dzieło modlitewne życzymy wytrwałości i wierności w podjętym postanowieniu.

Pokój i Dobro!

 

 

 

 

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

lipiec 2024
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiwum

Statystyki

  • 10987Ten wpis:
  • 591323Odsłon razem:
  • 51Odsłon dzisiaj:
  • 112Odsłon wczoraj:
  • 1Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: