Prowincjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza

Tuż przed rozpoczynającym się Adwentem, 1 grudnia 2018 r. w Gdyni, odbył się Prowincjalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Tegoroczny temat brzmiał „Łaski nie robisz…”.

Na Wzgórze św. Maksymiliana przybyło ponad 150 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z opiekunami. Z Kołobrzegu, Koszalina, Darłowa, Darłówka, Inowrocławia, Kwidzyna, Lęborka, Ostródy, Gniezna, Elbląga i Gdyni, czyli niemal ze wszystkich naszych franciszkańskich parafii.

Zjazd rozpoczął się katechezą, którą wygłosił o. Robert Twardokus, asystent prowincjalny ds. powołań i jednocześnie organizator zjazdu. Angażując młodych wyjaśniał hasło zjazdu, a następnie skupił się na tym, jak ważne jest, by stojąc przy ołtarzu być w stanie łaski uświęcającej. Mówił o owocach przyjmowania Komunii Świętej oraz przypomniał obecnym, że będąc ministrantem należy spowiadać się przynajmniej raz w miesiącu.

Przed Najświętszym Sakramentem o. Robert poprowadził rachunek sumienia, po czym był czas na indywidualną spowiedź.

Centralnym punktem zjazdu była Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił minister prowincjalny o. Jan Maciejowski. Wszyscy z uwagą słuchali jak mówił o czuwaniu oraz o tym, by służyć Panu z czystym sercem. Bycie ministrantem i służba przy ołtarzu jest świadectwem i do pięknego dawania świadectwa zachęcał o. Prowincjał. Na zakończenie Mszy św. wszyscy odnowili swoje przyrzeczenia.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia wszyscy udali się na spotkania w grupach prowadzonych przez animatorów. Każda grupa podczas podsumowania przedstawiała owoce swojej pracy. W zależności od wieku mówili na czym polega przyjaźń z Jezusem, czym jest Komunia św. oraz dzielili się Słowem, które usłyszeli. Na zakończenie o. Robert podziękował za przybycie i wraz z pozostałymi ojcami udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Ostatnim punktem programu była niespodzianka, którą w tym roku była wizyta w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Następną okazją do spotkania będzie Franciszkański Turniej Piłki Nożnej Halowej już na wiosnę.

 

 

Obejrzyj film

Zadbaj o zdrowie. Jaka diagnoza panie doktorze? Może turnus w "sanatorium"?

Kalendarz

grudzień 2018
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archiwum

Statystyki

  • 203Ten wpis:
  • 570828Odsłon razem:
  • 131Odsłon dzisiaj:
  • 498Odsłon wczoraj:
  • 0Goście obecnie online:
  • 7 kwietnia 2011Licznone od: